Danışanlar Ne Dedi?

Danışmanım Eda Ocak Zakaria ile girdiğim bu uzun soluklu yolculuk, beni salt ezoterik bir alana değil aynı zamanda bilimsel bir gerçekliğe götürdü. Astrolojinin bir kehanet değil, matematiksel bir değerler dizisi olduğunu Eda ile yeniden kavradım. Çünkü evren matematiktir. Bu danışman-danışan ilişkisinin benim için en değerli taraflarından bir diğeri, kendimi tanıma arayışıma ilişkin. Binlerce yıllık “kendini tanı” ifadesinin içeriğine çocukluktan gönül vermiş biri olarak, astroloji ile doğru bir kapıya daha yöneldiğimi anladım. Elbette bu kapıyı kiminle araladığınız da önemli. Bu anlamda hep ötelediğim bu süreci seninle birlikte deneyimlediğim için çok şanslıyım, desteğin ve bitmek bilmeyen sorularıma içtenlikle verdiğin cevaplar için teşekkür ederim Eda.  Namaste.

Aslıhan Göktepe

Aslıhan Göktepe

Yoga Eğitmeni / Editör

Eda’dan en az beş defa danışmanlık hizmeti almış biri olarak söylüyorum ki; Eda’nın rehberliği benim yaşamımda bir nevi ‘Google map’ etkisine sahip. 🙂 Yolumu bulmakta zorlandığım, hedefimden uzaklaştığım, kafamın karıştığı anlarda Eda’nın danışmanlık kayıtları ilk başvurduklarım arasında. Mutlaka sıkışmışlığıma başka bir yerden bakmamı sağlıyor. Kendimde yargıladığım bir çok özelliğimin aslında alamet-i farikam olduğunu ben Eda’yla farkettim. Terminoloji içinde kaybolmayan sade üslubu sayesinde astrolojiyi ve astrolojiyle beraber kendimi daha iyi anladım. Bu anlayış kabulu, kabul huzuru besledi. Böylece göklerin gizemiyle dolu soyut bir kavram olan astroloji, yaşamımda şifa yaratan bir destekçiye dönüştü. Eda’nın, hayat tarzıma yönelik pratik tavsiyeleri ve verdiği alıştırmalarla yaşam kalitemin yükselmesinde de büyük etkisi oldu. Eda’yla çalıştıktan sonra gezegenler gibi biricik ve kendinize has olduğunuzu hissedeceğinizden şüpheniz olmasın.

Duygu Yeral

Duygu Yeral

Öğretmen

Eda'dan Evrimsel Astroloji danışmanlığı aldım ve her aklıma geldiğinde iyi ki aldım diyorum. Bu danışmanlığın benim hayatımda kilit rollerden biri olduğunu görüşmelerimiz esnasında da Eda'yla farkettik :)) Aslında hayat beni bir nokta da bu danışmanlığı almam için sürüklemiş gerçekten:) Evrimsel Astroloji danışmanlığının katkılarını saymakla bitiremem ama şunu söyleyebilirim ki bu danışmanlık benim kendime ayna tutmama, gerçekleri daha yalın bir şekilde kavramama ve herşeyden önemlisi KENDİMİ KABUL ETMEME yardımcı oldu. Bir çoğumuz beğenmediğimiz yanlarımızı yargılamaya ve kabullenmemeye meyil ederiz, halbuki onlar bizim asırlar içinde edindiğimiz deneyimlerimizdir, danışmanlıkla beraber kendimi olduğum gibi kabul etmeye başladığımda aslında kendimi yıllardır küçücük bi dolaba hapsetmiş ve sıkıştırmış olduğumu farkettim. Eda beni o dolaptan çıkardı 🙂 Edanın engin bilgi birikimi, tecrübesi, güler yüzü ve tatlı diliyle buluştuğum için çok şanslıyım. İyi ki varsın Eda. Seni seviyorum 🙂

Selin Bölük

Selin Bölük

Mimar