34506033_540583059676969_8609285683116244992_n

Eda Ocak Zakaria
ASA, MAPAI

Astrolog – Astroloji Danışmanı

Hakkımda.

1984 yılında doğdum ve 18 yaşına kadar İzmir’de yaşadım. İstanbul’da Mimar Sinan Üniversitesi’nde Türk Dili ve Edebiyatı okuyup Sanat Tarihi üzerine yüksek lisans yaptım. Uzun bir süre bir dil okulunda yabancılara Türkçe öğrettim.

2011 yılında transit Uranüs doğum haritamın 9. Evinde ilerlemeye başlayınca astrolojiyle ilgilenmeye başladım. Yaklaşık bir yıl sonra Öner Döşer’den 3 yıl süren ve uluslararası geçerliliği olan klasik astroloji eğitimi aldım. Bu süreçte yazdığım makaleler AstroArt Astroloji okulunun online astroloji gazetesinde yayınlandı.

Klasik Astroloji eğitimimi tamamladıktan sonra Aleksandar Imsiragic’ten (Kepler United Institute) Hermetik (karmik) astroloji eğitimi alarak uzmanlığımı tamamladım. Maurice Fernandez’den coğrafi astroloji (locational astrology) dersleri, Kaypacha’dan online evrimsel astroloji dersleri dahil olmakla birlikte birçok workshop ve seminere katıldım, katılıyorum. Evrimsel Astroloji ekolüyle de bağlantılı çalışmalar yapıyorum. Astrolojiyi bir ilim olarak gördüğüm için kendimi her daim bu ilmin öğrencisi varsayıyorum ve çalışmalarıma akademik bir özenle eğiliyorum.

Yurtdışında da astroloji yapmak istediğim için ayrıca Profesyonel Astroloji Organizasyonu (OPA) ve Uluslararası Profesyonel Astrologlar Derneği (APAI) üyesiyim. İngilizce yazdığım makaleler The Career Astrologer dergisinde yayınlanıyor.

İzmir’deki ofisimde danışmanlık verdiğim gibi Skype üzerinden de danışmanlık veriyorum. Her ne kadar bir akademisyen gibi astroloji ilmi üzerine araştırmalar ve çalışmalar yapsam da danışmanlıklarımda her zaman danışanın ihtiyaçları ön plandadır. Danışmanlık verirken amacım danışanın ömür boyu kullanabileceği bir rehberlik sunarak evrimsel sürecine ışık tutmaktır.

Sevgiyle,
Eda Ocak Zakaria, ASA, MAPAI

Çalışma Alanlarım.

Astrolojik Danışmanlık
Kişiye özgü doğum haritasının (horoskop) çıkartılıp yorumlanması ve ilgili soruların cevaplanmasına yönelik bir hizmettir.
Evrimsel Astroloji
Evolutionary Astrology olarak bilinen bu ekole göre bireyin şu anda yaşadığı meydan okuyucu deneyim ve zorlukların kökeni geçmiş yaşamlara dayanır. Birey eğer yaşamlar boyunca tekrar eden belli davranış ve düşünce kalıplarının farkına varmazsa kendi özgür iradesini ortaya koyamaz. Evrimsel Astroloji bu davranış ve düşünce kalıplarının neler olduğunu gösterir ve ruhun evrimsel yolculuğunun anlaşılmasına rehberlik eder.
Klasik Astroloji
Bütün çalışmalarımın temelinde klasik astroloji bilgileri yer alıyor. Klasik astroloji yöntemlerini kullanarak makaleler yazıyor ve araştırmalar yapıyorum. Astroloji hakkında yazılmış en eski metinleri araştırıyorum.
Dünya Astrolojisi
Astrolojik olayların ülkeler ve dünya üzerindeki etkisinin incelendiği bu alanda geçmişte yaşanmış tarihi olayları araştırarak çalışmalar yapıyorum.
Hermetik Astroloji
Aleksandar Imsiragic tarafından eğitimleri verilen bu astroloji ekolünde ruhun geçmiş – şimdi – gelecek döngüsü içerisinde ona eşlik eden rehberlerini tanımasına yardım edilir. Astrolojinin ezoterik tarafıyla ilgilenen danışanlarla bu çalışmayı yapıyorum.